Ćwiczenia na barki, plecy, biceps i triceps

Ćwiczenia na barki, plecy, biceps i triceps

Sylwetka niczym grecki bóg. Szerokie plecy i okrągłe barki, do tego wąska talia i muskularne ramiona. Takie ciało to marzenie wielu osób na całym świecie. Ukształtowanie pięknego, estetycznego ciała to trudne wyzwanie wymagające od nas trzymania zbilansowanej diety oraz wielu godzin treningu. Aby nasz trening dawał oczekiwane rezultaty, w naszym planie powinny zaleźć się ćwiczenia, które jak najlepiej zaangażują dane partie mięśniowe. Faktem niezaprzeczalnym jest to, że trening powinien bazować na wolnych ciężarach. Maszyny mogą być dobrym dodatkiem, jednakże nie możemy zapominać o wykorzystaniu sztangi i hantli.

Najlepsze ćwiczenia na plecy

Plecy są dużą partią mięśniową, która wymaga więcej serii niż biceps czy triceps. Powinniśmy wykonywać od 12 do 20 serii tygodniowo. Ważny jest także dobór ćwiczeń. W naszym planie nie powinno zabraknąć wiosłowania. Zarówno wersja z hantlami, jak i ze sztangą jest dobra, najlepiej wykonywać obie. Ponadto fundamentalnym ćwiczeniem, które wzmocni nie tylko nasze plecy, ale całą tylną taśmę jest martwy ciąg. Ćwiczenie to angażuje do pracy największą ilość mięśni. Wspaniałe do rozwoju naszego mięśnia najszerszego jest podciąganie. Wykonywane z dodatkowym ciężarem, czy też bez stanowi doskonały bodziec do rozwoju naszych pleców. Z ćwiczeń wykonywanych na maszynach warto zwrócić uwagę na ściąganie drążka do klatki oraz przyciąganie linki wyciągu dolnego. Wszystkie te ćwiczenia pozwolą nam zbudować szerokie, silne plecy i nadać naszej sylwetce kształt litery V.

Ćwiczenia na barki

Barki są już dużo mniej wymagające niż plecy, nie potrzebują tak dużej ilości serii. Około 12 w skali tygodnia wystarczy, aby zbudować szerokie i okrągłe barki. Mięsień naramienny dzieli się na trzy aktony: przedni, środkowy i tylni. Akton przedni aktywowany jest podczas ćwiczeń klatki piersiowej jako mięsień pomocniczy. Ćwiczenia na barki, podczas których przede wszystkim on jest używany, to wszelkie wyciskania nad głowę. W naszym treningu barków powinniśmy znaleźć miejsce dla OHP, ponieważ to ćwiczenie ma największy potencjał w rozwijaniu przodu barków. Środkowy akton wymaga od nas największej ilości uwagi, ponieważ nie jest tak mocno wykorzystywany przy treningu innych partii. Aby cieszyć się kulistymi barkami, w naszym planie nie może zabraknąć wznosów bokiem. Jest to ćwiczenie, które najlepiej sprawdzi się w treningu tej części barku. Ostatni akton pracuje podczas ćwiczeń na plecy. Wszelkie wiosłowania czy przyciągania wspomagają jego rozwój. Aby dodatkowo go przetrenować, możemy użyć ćwiczenia o nazwie face pull.

Ćwiczenia na mięśnie ramion

Biceps i triceps to małe partie, którym wystarczy od 6 do 12 serii tygodniowo. Jest kilka podstawowych ćwiczeń, dzięki którym nasze ramiona będą muskularne. Podczas ćwiczeń bicepsa warto wykorzystać uginanie przedramion ze sztangą albo hantlami, kwestia preferencji. Możemy go trenować także poprzez podciąganie podchwytem. Nasz biceps pracuje także podczas treningu pleców jako mięsień pomocniczy. Triceps jest większym mięśniem od bicepsa i stanowi większą część naszego ramienia. Należy o tym pamiętać, ponieważ trenując same bicepsy, nie uzyskamy dużego ramienia. Do treningu tricepsów posłużą nam: wyciskanie francuskiewyciskanie sztangi wąskim chwytem prostowanie ramion na wyciągu.

Są to najlepsze ćwiczenia na dane partie mięśniowe. Mając je w planie, nasza sylwetka marzeń, zbliża się do nas coraz bardziej.

ćwiczenia na plecy, ćwiczenia na barki, ćwiczenia na triceps, ćwiczenia na plecy w domu, triceps ćwiczenia, ćwiczenia na proste plecy, barki ćwiczenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj