Jaki rower miejski wybrać?

Jaki rower miejski wybrać?

Jaki rower miejski kupić?

Piękna pogoda, słońce, wiatr we włosach – to idealne warunki, by zrezygnować z jazdy samochodem lub autobusem do pracy i przerzucić się na rower. W ten sposób nie tylko zadbamy o środowisko, ale i poprawimy kondycję, a przede wszystkim samopoczucie. Zanim jednak zdecydujesz się na przesiadkę na rower, powinieneś wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby właściwie wybrać ten jedyny.

Rower miejski – niezbędne elementy

Zanim zdecydujesz się na kupno roweru miejskiego, zwróć szczególną uwagę na jego wyposażenie. Przede wszystkim zadbaj o to, by twój środek transportu był wyposażony w przynajmniej 3 przerzutki. Pozornie wydawać by się mogło, że jest to zbędne, jednak pamiętaj o tym, że mimo że jest to rower miejski, to zawsze możesz trafić na jakiś podjazd lub górkę, które łatwiej będzie pokonać, gdy rower będzie miał przerzutki. Zadbaj także o to, żeby twój nowy środek transportu miał odpowiednio duże błotniki. Jest to szczególnie ważne, jeżeli chcesz uniknąć pobrudzonego ubrania w czasie, kiedy podczas przejażdżki złapie cię niespotykany deszcz.

Niezwykle ważne jest również siodełko. Przede wszystkim sprawdź czy jest odpowiednio wygodne i amortyzowane. Pamiętaj, że jeżeli siodełko nie będzie sprostać twoim wymaganiom, możesz zapomnieć o dłuższych i przyjemnych wycieczkach. Bagażnik z koszykiem – może okazać się świetnym rozwiązaniem jeżeli wracając po pracy najdzie cię nagła potrzeba wyskoczenia na zakupy. Ważna jest także osłona łańcucha, która może uchronić nas przed nieoczekiwanym wypadkiem związanym z wkręceniem w łańcuch nogawek spodni czy sznurówek.

Z drugiej strony estetyczna osłona to także kolejna ozdoba nowego środka transportu. Jazda miejska może stanowić problemy, gdy w grę wchodzą dziury i stare, nierówne chodniki. Aby nie utrudniały ci one jazdy, przed kupnem roweru miejskiego, sprawdź koła i opony nowego pojazdu. Obręcze kół powinny mieć stożkowe obręcze, a opony delikatny bieżnik, który zapewni przyczepność do podłoża.

Rower miejski – konstrukcja

Aby twój nowy rower miejski zapewniał ci przyjemne przejażdżki, powinien być odpowiednio skonstruowany. Dlatego zanim wybierzesz ten jedyny, zwróć uwagę na:

  • ramę – w przypadku kobiet, na pewno sprawdzi się tak zwana damka, która pozwoli paniom na wygodną jazdę w sukienkach. Pamiętaj także o tym, żeby skorzystać z próbnej przejażdżki i sprawdzić czy rama jest skonstruowana tak, by jechało ci się wygodnie.
  • kierownicę – przed zakupem upewnij się, czy została ona wyprofilowana tak, by ręce podczas jazdy układały się prawie równolegle do ramy.

Jeżeli rower będzie spełniał wszystkie wymienione wyżej warunki, a do tego wpadnie ci w oko, spokojnie możesz zdecydować się na jego zakup.

Jaki rower miejski wybrać?
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here