Ile kosztują obozy snowboardowe?

Ile kosztują obozy snowboardowe?

Wszelkiego rodzaju obozy sportowe są organizowane coraz częściej i oczywiście nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Jedne są letnie, inne natomiast zimowe. Skoro sezon zimowy zbliża się nieubłaganie, przyjrzeć trzeba się tym drugim. Mowa tu oczywiście o obozach narciarskich oraz… snowboardowych. W Polsce warunki do uprawiania snowboardu są tylko zimą. W innych krajach można trenować również latem. Jakie są jednak ceny takich obozów? Z tym najlepiej zgłosić się do specjalistów, którzy regularnie zajmują się ich organizacją. Jednym z takich podmiotów jest firma letsboard.pl, która organizuje je regularnie.

Austria i Włochy

W pierwszej kolejności odnieść się trzeba do państw, w których takie obozy są organizowane. Na myśl przychodzą tutaj przede wszystkim Włochy oraz Austria i rzeczywiście to właśnie w tych krajach są one najefektywniejsze. Wiele zależy rzecz jasna od kadry dydaktycznej, ale przecież nie mniej ważne są i warunki, w jakich są one organizowane. W tym przypadku wielu zastrzeżeń mieć nie wolno. Warunki do uprawiania snowboardu w Val di Sole, Gerlitzen i innych tym podobnych ośrodkach są znakomite, a snowboardzistom nie brakuje w zasadzie niczego.

Ceny

Ceny takich obozów są oczywiście bardzo różnorodne. Wiele zależy tutaj od tego, w jakim terminie są one organizowane, w jakim miejscu oraz na jak długo. Oczywiście im obóz jest dłuższy tym i kosztuje on więcej. Jak nie trudno się domyślić najłatwiej mają studenci, bo i to właśnie ta grupa najbardziej takimi obozami jest zainteresowana. Ci na 7-dniowy obóz pojechać mogą już za 1200-1300 zł. Nie jest to wiele, biorąc pod uwagę daleką podróż czy zakwaterowanie w komfortowym hotelu wraz z pełnym wyżywieniem.

Przy takiej cenie dodatkowo zapłacić trzeba jednak za szkolenia. To już wydatek indywidualny i nie każdy musi się na takie szkolenie decydować. Początkujący na pewno powinni jednak spróbować. Tym bardziej że nie jest to również wielki wydatek, a jedynie koszt 200-300 zł w skali tygodnia.

Profesjonalny sprzęt

Pozostaje jeszcze kwestia nabycia lub też wypożyczenia profesjonalnego sprzętu. Ten niestety nie jest tani, a więc zakupienie deski, wiązań, kasku, gogli czy butów może być wydatkiem zbyt dużym, jak na młodą osobę. Tym bardziej, jeżeli nie jesteśmy pewni, czy jest to nasza pasja i w jeździe na desce chcemy się doskonalić, czy może w przyszłości zająć się czymś innym. Dobrym wyborem będzie wówczas wypożyczenie takiego sprzętu, co jest znacznie korzystniejsze. Wracając do oferty sklepu letsboard.pl za tygodniowe wypożyczenie deski, wiązań czy butów zapłacimy zaledwie 450 zł. Oczywiście znajdziemy tu również sprzęt fabrycznie nowy. Zarówno dla profesjonalistów, jak i osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze snowboardem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj