Jak dobrać najlepszą i uniwersalną odzież termoaktywną?

Jak dobrać najlepszą i uniwersalną odzież termoaktywną?

Chłodna pora roku zadomowiła się już na dobre, a temperatury za oknem są coraz niższe. Zdecydowanie z mniejszą ochotą myślimy o treningu na zewnątrz, próbując albo zaprzestać ćwiczeń na okres jesienno-zimowy, albo przenieść je wyłącznie na sale klubu fitness. Jak jednak nie dać się zniechęcić? Jak dobrać odzież termoaktywną, która przyda nam się zarówno na zewnątrz, jak i podczas treningu na siłowni? Na co zwracać uwagę poszukując uniwersalnej odzieży, którą wykorzystamy nie tylko podczas fitnessu?

Kiedy używać koszulek termoaktywnych?

Każdy, kto trenuje jakikolwiek sport nieco częściej, niż od przysłowiowego wielkiego dzwonu, doskonale wie, jak ważny jest komfort. Na tę właściwość składa się kilka cech, które bez wątpienia powinny wykazać odpowiednie elementy sportowej garderoby. Teoretycznie ćwiczenia w bawełnianej podkoszulce raz na jakiś czas nikogo nie skrzywdziły, jednak warto zainwestować w porządne koszulki czy legginsy męskie i nie tylko z kilku względów. Po pierwsze, najwyższej jakości odzież termoaktywną możemy używać nie tylko podczas konkretnych ćwiczeń w danym miejscu. Fakt, koszulka rowerowa z wysokim kołnierzykiem i zamkiem nie do końca nada się do treningu sztuk walki, jednak nieco bardziej klasyczne formy już tak. Otóż koszulki z krótkim rękawem oraz te z długim, mogą być doskonałą bazą niemal każdej aktywności w klubie fitness, podczas joggingu, jazdy na rowerze czy pracy z ciężarami. Co więcej, przydadzą się również podczas trekkingowych wycieczek oferując nie tylko wygodę, lecz również odpowiednie właściwości termoregulacyjne.

Na co zwracać uwagę?

Aby z naszej odzieży termoaktywnej cieszyć się nie tylko przez kilka najbliższych miesięcy z aktywnością, ale nawet przez lata, warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Po pierwsze będzie to jakość materiału, z którego dany produkt został wykonany. Wybieramy te o solidnych splotach, dobrym szyciu i co najważniejsze – wysokich parametrach odprowadzania wilgoci. To ten ostatni element głównie decyduje o komforcie, a przecież tego wymagamy od dobrej, sportowej garderoby. Z pewnością chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że jesienny jogging w koszulce bawełnianej nie jest najlepszym pomysłem!

Co jeszcze jest warte uwagi?

Dobrze dopasowany krój wraz z wykorzystanym materiałem pomagają nie tylko zachować wygodę lecz również rozgrzane “do pracy” mięśnie. Zwracaj więc uwagę na ten właśnie element. Kolejne parametry, które decydują o najwyższej jakości i funkcjonalności, to m.in. obecność jonów srebra. To one zapobiegają namnażaniu się bakterii odpowiedzialnych na przykład za nieprzyjemny zapach. Dzięki temu żywotność naszej koszulki termoaktywnej, spodenek czy legginsów treningowych wydłuża się, nie odbierając przyjemności z ćwiczeń. Sprawdź również, czy odzież zawiera płaskie szwy. Dzięki ich specjalnej konstrukcji pozbędziesz się niemiłych otarć, które w przeciwnym razie mogłyby pojawić się podczas np. gwałtownych ruchów na macie. Dodatkowe elementy w postaci kieszonek czy dobrej jakości zamków, oczywiście powinny być ważnym atutem.

Design, który pomaga zdecydować

Nie da się ukryć, że oryginalny wygląd i estetyka są bardzo ważne. Dzięki nim nabieramy jeszcze większej ochoty i motywacji do treningu. Warto w ten sposób wyrazić siebie, tym bardziej, że na rynku mamy naprawdę rewelacyjny wybór i połączenie wszystkich powyższych cech. Przykładem może być polska marka Symbo, która w swojej odzieży termoaktywnej łączy wszelkie najnowsze standardy. Pamiętaj, że tylko teoretycznie możesz ćwiczyć w przysłowiowym “czymkolwiek”. Szybko jednak okaże się, że po zasmakowaniu wysokiej jakości, docenisz i przywykniesz do czegoś lepszego! Sprawdź odzież sportową Symbo i ciesz się polskim, unikalnym designem »

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj