Jaki rower damski kupić?

Jaki rower damski kupić?

Piękna pogoda, aż chce się żyć i aktywnie spędzać czas. Jak połączyć wypoczynek z dbałością o figurę? To jest dylemat wielu kobiet, które widzą, że z wiekiem ich ciało wymaga jeszcze większej uwagi, aby zachwycać idealnymi kształtami. Idealnym rozwiązaniem jest: rower. Pytanie tylko jaki rower damski kupić, by być w pełni zadowoloną ze swych dwóch kółek.

Rower damski – Przerzutki: tak czy nie?

Najprostsze rowery miejskie nie mają przerzutek, co nie jest przeszkodą kiedy poruszamy się po równym terenie lub ścieżkach rowerowych. W sytuacji gdy mieszkamy w okolicy pełnej wzniesień i dróg wysypanych piachem lub żwirkiem, może się okazać nie lada wyzwaniem przedostanie się przez nie. Kończymy wtedy najczęściej prowadzeniem roweru, co oczywiście też jest dużym wysiłkiem fizycznym ale kupując rower chciałyśmy na nim jeździć, a nie go prowadzić. Ratunkiem są modele z przerzutkami. Najlepiej z góry założyć po jakim terenie będziemy się poruszać i dobrać do niego ilość przerzutek.

Rower damski – Dookoła koła

Kolejny ważny element techniczny, to wybór wielkości kół w rowerze. Jaki rower damski kupić, by koła spełniły nasze oczekiwania? Najpopularniejszym rozmiarem jest: 26 cali wraz ze standardową oponą, którego obręcz ma średnicę 559 mm. Następnie mamy koła 28 i 29, o takiej samej średnica obręczy, która wynosi 622 mm, a różnica w nazwie wynika z innej grubości opony standardowej, stosowanej w pomiarze. Im większe koła tym lepsza jazda, przyczepność do podłoża i możliwość rozwinięcia większej prędkości. Dobrze jest zdefiniować, na których z wymienionych zalet najbardziej nam zależy, i pod tym kątem dobrać rozmiar opony w naszym rowerze.

Rower damski – jakiego producenta wybrać?

Jaki rower damski kupić i po roku nie żałować decyzji? Przede wszystkim ze sprawdzonego źródła, gdzie osoba sprzedająca rower ma pojęcie na temat produktu, potrafi odpowiedzieć na każde nurtujące pytanie jakie jej zadamy. W końcu rower to zakup na lata, więc normalną sprawą jest, że chcemy wiedzieć jak najwięcej. Sprawdźmy, które marki gwarantują serwis, jaki jest czas gwarancji, koszty ewentualnych części i napraw. Użytkowany rower będzie wymagał od nas stałej opieki, tak aby zapewnić nam bezpieczeństwo. Warto zapłacić nieco więcej i mieć pewność, że producent nie zostawi nas samych w sytuacji, gdy będziemy pilnie potrzebować jakiejś części.

Jaki rower damski wybrać? – Podsumowanie

Kiedy parametry techniczne oddają nasze potrzeby, pora na dodatki. W damskim rowerze nie może zabraknąć koszyka, do którego schowamy zakupy lub torebkę, designerskiego dzwoneczka. Teraz jesteśmy gotowe na przygodę.

rowery damskie, rower damski, rower miejski damski, rower damski miejski, rower trekkingowy damski, rower kross damski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj