Jaki rower miejski wybrać?

Jaki rower miejski wybrać?

Jaki rower miejski kupić?

Piękna pogoda, słońce, wiatr we włosach – to idealne warunki, by zrezygnować z jazdy samochodem lub autobusem do pracy i przerzucić się na rower. W ten sposób nie tylko zadbamy o środowisko, ale i poprawimy kondycję, a przede wszystkim samopoczucie. Zanim jednak zdecydujesz się na przesiadkę na rower, powinieneś wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby właściwie wybrać ten jedyny.

Rower miejski – niezbędne elementy

Zanim zdecydujesz się na kupno roweru miejskiego, zwróć szczególną uwagę na jego wyposażenie. Przede wszystkim zadbaj o to, by twój środek transportu był wyposażony w przynajmniej 3 przerzutki. Pozornie wydawać by się mogło, że jest to zbędne, jednak pamiętaj o tym, że mimo że jest to rower miejski, to zawsze możesz trafić na jakiś podjazd lub górkę, które łatwiej będzie pokonać, gdy rower będzie miał przerzutki. Zadbaj także o to, żeby twój nowy środek transportu miał odpowiednio duże błotniki. Jest to szczególnie ważne, jeżeli chcesz uniknąć pobrudzonego ubrania w czasie, kiedy podczas przejażdżki złapie cię niespotykany deszcz.

Niezwykle ważne jest również siodełko. Przede wszystkim sprawdź czy jest odpowiednio wygodne i amortyzowane. Pamiętaj, że jeżeli siodełko nie będzie sprostać twoim wymaganiom, możesz zapomnieć o dłuższych i przyjemnych wycieczkach. Bagażnik z koszykiem – może okazać się świetnym rozwiązaniem jeżeli wracając po pracy najdzie cię nagła potrzeba wyskoczenia na zakupy. Ważna jest także osłona łańcucha, która może uchronić nas przed nieoczekiwanym wypadkiem związanym z wkręceniem w łańcuch nogawek spodni czy sznurówek.

Z drugiej strony estetyczna osłona to także kolejna ozdoba nowego środka transportu. Jazda miejska może stanowić problemy, gdy w grę wchodzą dziury i stare, nierówne chodniki. Aby nie utrudniały ci one jazdy, przed kupnem roweru miejskiego, sprawdź koła i opony nowego pojazdu. Obręcze kół powinny mieć stożkowe obręcze, a opony delikatny bieżnik, który zapewni przyczepność do podłoża.

Rower miejski – konstrukcja

Aby twój nowy rower miejski zapewniał ci przyjemne przejażdżki, powinien być odpowiednio skonstruowany. Dlatego zanim wybierzesz ten jedyny, zwróć uwagę na:

  • ramę – w przypadku kobiet, na pewno sprawdzi się tak zwana damka, która pozwoli paniom na wygodną jazdę w sukienkach. Pamiętaj także o tym, żeby skorzystać z próbnej przejażdżki i sprawdzić czy rama jest skonstruowana tak, by jechało ci się wygodnie.
  • kierownicę – przed zakupem upewnij się, czy została ona wyprofilowana tak, by ręce podczas jazdy układały się prawie równolegle do ramy.

Jeżeli rower będzie spełniał wszystkie wymienione wyżej warunki, a do tego wpadnie ci w oko, spokojnie możesz zdecydować się na jego zakup.

rower miejski, rowery miejskie, rower miejski damski, rower męski miejski, jaki rower na miasto, jaki rower miejski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj