Jaki snowboard wybrać?

Jaki snowboard wybrać?

Jak wybrać deskę snowboardową?

Krzywa uczenia się na snowboardzie jest bardzo szybka, więc jeśli jesteśmy początkujący, powinniśmy rozważyć zakup snowboardu i dostosować do niego swoje umiejętności. Zanim kupimy deskę, poświęćmy czas na poznanie typów, rozmiarów i kształtów, abyśmy mogli dokonać mądrego wyboru.

Rodzaje desek snowboardowych

Wyróżniamy trzy rodzaje desek:

  • all-moutain – sprawdzi się bardzo dobrze na każdym terenie,
  • freestyle – najlepszy w parku,
  • splitboard – najlepszy dla terenów wiejskich.

All-mountain jest najlepszy dla każdego terenu i warunków. Można na nich jeździć wszędzie, na górskich stokach, terenach wiejskich, a nawet parku i placach snowboardingowych. Mogą być kierunkowe (tylko do jazdy w dół) lub bliźniacze (do jazdy w obu kierunkach).

Większość Internautów jeździ na deskach górskich. Ze względu na swoją wszechstronność, takie deski są dobre dla początkujących, którzy nadal sprawdzają, jaki teren jest dla nich najbardziej odpowiedni.

Deski freestyle są dobre do jeżdżenia po parku. Są lekkie, krótkie i elastyczne z podwójnymi końcówkami. Są dobre dla osób, które lubią szybką jazdę w dowolnymi miejscu w górach lub tych, które lubią przekraczać swoje granice w parkach terenowych. Nie sprawdzą się natomiast w przypadku tych użytkowników, którzy cenią stabilność lub szybką jazdę po twardym śniegu.

Deski splitboard są z kolei najlepsze do wspinaczki w terenach wiejskich. Rozdzielają się na pół, tworząc 2 narty i pozwalając na wspinanie się na nieśledzonych stokach. Później możemy ponownie połączyć te połówki i jechać z górki. To świetny model dla żądnych przygód wielbicieli dzikich terenów, którzy mają wiedzę, umiejętności i pewność, że bezpiecznie będą jeździć po niestrzeżonych stokach.

Pochylenie deski snowboardowej

Regularne pochylenie zapewnia żywiołową, stabilną jazdę i responsywność na trasach z twardą powierzchnią lub zadbanych, zwłaszcza tych wyłączonych z ruchu.

Płaskie deski (neutralne lub bez pochylenia) umożliwiają szybkie skręcanie i maksymalne wyczucie podczas zwiększenia płynności.

Rocker (pochylenie wsteczne) charakteryzuje się zadartymi końcami i ogonami.

Camber mieszany (zmodyfikowany Rocker) posiada określone atrybuty wydajności.

Kształt deski snowboardowej

Deski kierunkowe są zaprojektowane tak, aby jechać do przodu (z góry).

Prawdziwe dwukierunkowe deski są symetryczne w konstrukcji i nie wykazują żadnej różnicy, niezależnie od tego, czy jedziemy z góry czy na górę. Dlatego są bardzo popularne.

Są dobre dla osób, które jeżdżą po całej górze. Warto zastanowić się nad tym, jaki model deski wybrać.

snowboard sklep, snowboard online, nauka jazdy na snowboardzie, jazda na snowboardzie, snowboard deska, jak jeździć na snowboardzie, ustawienie wiązań snowboard, snowboard dla początkujących, snowboard czy narty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj