Jakie słuchawki do biegania wybrać?

Słuchawki do biegania - jakie wybrać?

Słuchawki do biegania – jakie wybrać

Wiele osób nie wyobraża sobie biegania bez muzyki. Muzyka uprzyjemnia bieganie, jednak często nieodpowiednie słuchawki powodują, że słuchanie ulubionych utworów staje się niemalże udręką- nic tak nie denerwuje jak wypadająca z ucha słuchawka lub ciągłe przerywanie ulubionych dźwięków. Jakie słuchawki do biegania są najlepsze?

Słuchawki do biegania – rodzaje

Ważna jest budowa i kształt słuchawek- najlepsze są trzy rodzaje:

  • słuchawki douszne (dokanałowe) – dzięki odpowiedniemu kształtowi, słuchawki mocno powinny się trzymać w małżowinie;
  • słuchawki z pałąkiem do biegania – które są noszone na szyi lub głowie, charakterystycznym elementem jest to, że z jednej strony mają wmontowany w pałąk specjalny panel, którzy umożliwia obsługę sprzętu;
  • słuchawki do biegania z zausznikiem – bardzo popularne wśród biegaczy, trzymają się od zewnętrznej strony i nie przesuwają się podczas biegania.

Słuchawki do biegania Bluetooth czy tradycyjne?

Decydując się na zakup słuchawek do biegania, warto zastanowić się nad tym, czy mają być to słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe. Słuchawki łączące się z telefonem kablem są tańsze niż te bezprzewodowe łączące się z naszym telefon za pomocą Bluetooth. Choć rozwiązanie z bezprzewodowymi słuchawki jest droższe, warto je wybrać, ponieważ są dużo wygodniejsze- zasięg wynosi zwykle parę metrów, więc choć musimy mieć przy sobie telefon, to jednak nie mamy do czynienia z kablem, a to daje nam możliwość trzymania telefonu np. w zapiętej kieszeni- nie musimy się dzięki temu martwić, że podczas biegu telefon wypadnie nam z kieszeni.

Wodoodporne słuchawki do biegania

Słuchawki wodoodporne to także bardzo dobre rozwiązanie- nawet jeśli zaskoczy nas podczas biegu deszcz (lub gdy będziemy chcieli pobiegać w czasie deszczu) to bez problemu będziemy mogli słuchać muzyki. Zwykłe słuchawki może jednak uszkodzić nie tylko deszcz, ale też pot, dlatego wodoodporne słuchawki niezależnie od warunków mogą służyć nam dłużej.

Słuchawki do biegania czy słuchawki wielofunkcyjne?

Warto także zwrócić uwagę na to, czy słuchawki które chcemy kupić posiadają panel do obsługi telefonu. Tańsze, podstawowe modele go nie posiadają, a jednak warto mieć w słuchawkach taki panel, by móc zmieniać piosenki, przewijać, ściszać i podgłaśniać muzykę bez konieczności wyciągania telefonu z kieszeni (jest to przydatna funkcja w czasie deszczu, ale i po prostu w czasie biegania, ponieważ bez tego, jeśli będziemy chcieli zmienić piosenkę, konieczne może być zatrzymanie się). Przełączniki takie znajdują się na kablu (bliżej słuchawek) lub na pałąku o którym napisaliśmy wcześniej.

Jakie słuchawki do biegania? Podsumowanie

Idealnego rodzaju słuchawek nie ma- każdy musi poszukać ulubionego rozwiązania. Należy zastanowić się, jaki kształt nas zadowoli oraz jakie funkcje są dla nas niezbędne. Ceny są bardzo różne- wszystko zależy od tego, jakie funkcje posiadają słuchawki, jaki mają kształt oraz jakiej są marki (znajdziemy słuchawki zarówno za kilkanaście złotych, jak i za kilkaset złotych).

słuchawki do biegania, słuchawki bezprzewodowe do biegania, słuchawki bluetooth do biegania, słuchawki do biegania bezprzewodowe, bezprzewodowe słuchawki do biegania, słuchawki do biegania bluetooth, słuchawki do biegania nauszne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj